Komody drewniane Siedlce

Komoda w pełni wykonana z litego drewna staję się za każdym razem niezastąpionym elementem wystroju wnętrza. To mebel, który w efektowny sposób łączy funkcjonalność, estetykę oraz trwałość.  Współczesne komody drewniane oferują szeroki wybór wzorów i stylów. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo komody z drewna dębowego, bukowego oraz sosnowego, a w poniższym tekście przedstawimy kilka najpopularniejszych modeli oraz przyjrzymy się bliżej zaletą komód wykonanych z drewna, ich różnorodności i praktycznym aspektom użytkowania, pielęgnacji.

Komody z litego drewna – zalety

Drewniane komody posiadają wiele zalet technicznych oraz estetycznych. Przede wszystkim, naturalne drewno nadaje komodom charakteru, elegancji, ciepła i uroku. Doskonale sprawdza się w wielu odsłonach stylistycznych. W zależności od preferencji wizualnych i pomysłów na wykończenie wnętrza można dobrać komodę z konkretnego gatunku drewna. Każde drewno posiada unikalne cechy, wyróżnia się barwą, usłojeniem itp. 

Na szczególną uwagę zasługują również parametry techniczne drewna, które sprawiają, że meble z niego wykonane są solidne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania. Ich solidna konstrukcja gwarantuje stabilność oraz trwałość, co jest istotne przy codziennym użytkowaniu. 

Nowoczesne komody z drewna

Obecnie design jest otwarty na innowacyjne pomysły i zapewnia wiele inspiracji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Drewno jako materiał jest chętni wykorzystywany przez projektantów, a stolarze i technolodzy drewna tworzą stylowe meble, które chętnie wybierane są do nowoczesnych wnętrz. Ogromną popularnością cieszą się meble loftowe, industrialne. W tym wydaniu komoda czy kredens  to połączenie dwóch materiałów, czyli dębu i metalu, nadaje jej to nowoczesnego i designerskiego wyglądu (zobacz komodę II dębową Lunare) . Bardziej przytulną, ciepłą propozycją są duże komody prowansalskie (zobacz komodę I Inverno sosna biała). Wykańczane są one na nabiały kolor, a detale zachowują naturalny kolor drewna. Widoczne są również liczne, subtelne zdobienia, które sprawiają, że komoda wygląda niczym dzieło sztuki. Atrakcyjne są również ciemne meble drewniane, czy w stylu retro. 

Komoda drewniana – jaki gatunek drewna wybrać?

Meble z naturalnych materiałów pozwalają przenieść kawałek natury do domu i stworzyć aranżację pełną harmonii i ciepła. Tak jak wyżej wspominaliśmy komody drewniane produkowane są z różnych gatunków drewna. Postaramy się przybliżyć korzyści poszczególnych materiałów. Zacznijmy od kategorii mebli sosnowych, które od wieków wypełniają wnętrza polskich domów, pensjonatów, domków letniskowych. Sosna jest łatwo dostępnym gatunkiem na terenie naszego kraju oraz jest przyjemna i łatwa w produkcji dla stolarzy. Pomimo, że jest uznawana za miękkie drewno to bez przeszkód przetrwa długie lata użytkowania. Kolejnym bardzo popularnym i cenionych drewnem jest dąb. Oferuje niezwykłą wytrzymałość, trwałość i odporność i posiada charakterystyczne usłojenie, sęki, pęknięcia, które dodają meblu uroku, wyrazu. Buk natomiast jest równie trwały co dąb, jednak posiada całkowicie inną kolorystykę. To dobry wybór dla osób poszukujących solidnych mebli o naturalnym, unikalnym wyglądzie. Wybór odpowiedniego gatunku drewna na komodę drewnianą zależy głównie od preferencji estetycznych, budżetu oraz oczekiwań co do trwałości i charakterystyki materiału. Zróżnicowane modele komód sprawiają, że wpisują się one w wnętrza nowoczesne i klasyczne. 

Jakie wnętrze warto wyposażyć w komodę drewnianą? 

Komoda drewniana to wszechstronny mebel, który może doskonale pasować do różnych rodzajów wnętrz. Jest to szczególnie praktyczny element do salonu, sypialni, jadalni oraz przedpokojów. W salonie komoda może służyć jako miejsce do przechowywania dokumentów, płyt DVD, czy gier planszowych. Dodatkowo jej blat zapewni miejsce na kwiaty, przedmioty dekoracyjne. W sypialni komoda umożliwi przechowywanie ubrań, bielizny, czy też innych osobistych przedmiotów. W jadalni może być używana jako dodatkowe miejsce na zastawę stołową, obrusy czy serwetki. Z kolei w przedpokoju może być idealnym rozwiązaniem do przechowywania butów, akcesoriów do ubrań, kluczy i innych drobiazgów. Dzięki swej wszechstronności i funkcjonalności, komoda drewniana może być doskonałym uzupełnieniem wystroju wielu różnych wnętrz

Jak dbać o dębową komodę? 

Komody, stoły, łóżka, witryny, wszystkie meble drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby pozostały w zdrowej kondycji przez długie lata. Po pierwsze należy regularnie czyścić drewniane powierzchnie miękką, suchą lub wilgotną ściereczką, aby usunąć kurz i zabrudzenia. Należy unikać stosowania ostrych środków chemicznych, które mogą uszkodzić powierzchnię drewna. Dodatkowo, zaleca się regularne olejowanie lub woskowanie komody dębowej, co pozwoli na utrzymanie jej naturalnego blasku i chroni drewno przed wysuszeniem oraz uszkodzeniami. Unikaj również bezpośredniego kontaktu z gorącymi naczyniami lub wilgotnymi przedmiotami, aby zapobiec powstawaniu trwałych plam lub uszkodzeń. Pamiętaj także o utrzymaniu odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu, aby drewno nie było narażone na nadmierne skurcze czy rozszerzenia. Dbałość o dębową komodę według tych prostych wskazówek pozwoli cieszyć się jej pięknem i funkcjonalnością przez wiele lat.

Komoda Siedlce 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu. Zadbaj, aby w Twojej sypialni, salonie i jadalni stały meble, które wyróżnia praktyczność, pojemność, trwałość oraz charakter. Zobacz całą ofertę na stronie internetowej lub na żywo w naszym salonie meblowym. Do każdego zamówienia zapewniamy darmową dostawę. Jednak transport jest bez wniesienia. Niezależnie czy będzie to mieszkanie na osiedlu Rozkosz, czy dom przy ul. Łukowskiej.

Koszyk podgląd
Scroll to Top
Otwórz czat
Zapytaj Nas
Dzień dobry.
Jak możemy pomóc?